هشدار گوترش در مورد کمبود بودجه سازمان ملل متحد

به گزارش جام پارسی، دبیرکل سازمان ملل از کسری بودجه 230 میلیون دلاری و کاسته شدن از بعضی جلسات و نشست ها و ماموریت های کارکنان شاغل در سازمان ملل متحد اطلاع داد.

هشدار گوترش در مورد کمبود بودجه سازمان ملل متحد

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که این سازمان با کسری بودجه 230 میلیون دلاری روبرو شده و ممکن است تا انتها اکتبر (مهر) نقدینگی سازمان ملل متحد پایان یابد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه آنتونیو گوترش در نامه ای خطاب به 37 هزار کارمند سازمان ملل متحد گفت، باید تدابیر اضافی موقتی برای تضمین پرداخت حقوق و حق الزحمه ها اتخاذ گردد.

در بخش از این نامه آمده است: کشورهای عضو فقط 70 درصد از کل مبلغ مورد احتیاج برای تامین بودجه ما را در سال 2019 پرداخت نموده اند. به همین دلیل با کسری بودجه 230 میلیون دلاری در انتها سپتامبر (شهریور) روبرو شدیم. ما با خطر انتها یافتن ذخایر نقدینگی خود روبرو هستیم.

گفته می گردد که آمریکا سه میلیارد دلار به سازمان ملل متحد بدهکار است. وزارت امور خارجه آمریکا سال گذشته از قطع یاری های خود به نهاد های امداد رسانی سازمان ملل متحد خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گوترش برای کاهش هزینه ها از به تعویق انداختن بعضی نشست ها و جلسات و کاهش خدمات اشاره نمود و گفت که مقامات سازمان ملل تنها به سفرهای ضروری اعزام خواهند شد.

یکی از مقامات سازمان ملل متحد به شرط عدم افشای هویتش گفت: گوترش اوایل امسال از کشورهای عضو خواسته بود برای برطرف مسائل نقدینگی، منابع اقتصادی را به سازمان ملل اختصاص دهند، اما آن ها از انجام این اقدام امتناع ورزیدند.

بودجه سازمان ملل برای سال 2018- 2019 بدون لحاظ کردن بودجه عملیات صلح بانی 5.4 میلیارد دلار است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 105

به "هشدار گوترش در مورد کمبود بودجه سازمان ملل متحد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار گوترش در مورد کمبود بودجه سازمان ملل متحد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید