نخست وزیر لبنان استعفا کرد

به گزارش جام پارسی، نخست وزیر لبنان اعلام نمود، وضعیت در این کشور به بن بست رسیده و استعفای خود را به رئیس جمهور ارائه خواهد نمود.

نخست وزیر لبنان استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعد الحریری نخست وزیر لبنان امروز (سه شنبه/ سیزدهمین روز تظاهرات) برای بار دوم از زمان شروع تظاهرات در این کشور، برای معترضان سخنرانی کرد.

الحریری در سخنرانی کوتاه خود گفت، همواره برای حمایت از کشور در مقابل خطرات کوشش شده، اما وضعیت کنونی به بن بست رسیده و استعفای خود را به میشل عون رئیس جمهور تقدیم خواهد نمود.

بر اساس گزارش شبکه المیادین، نخست وزیر لبنان در ادامه از لزوم حمایت کشورش سخن گفت و تأکید کرد: من در حال رفتن به کاخ بعبدا (کاخ ریاست جمهوری) برای ارائه استعفای خود به رئیس جمهور هستم.

نخست وزیر لبنان ادامه داد: وظیفه ماست که مانع از فروپاشی اقتصاد در لبنان شویم.

در ادامه گزارش آمده، معترضان در صیدا با اعلام استعفای سعد الحریری به شادی پرداختند.

امروز رسانه های بسیاری از جمله رویترز، الجزیره، المیادین و الجدید از قصد سعد الحریری برای استعفا خبر داده بودند و وبگاه لبنان 24 خاطرنشان کرد، نبیه بری رئیس مجلس در کوشش است تا سعد الحریری را از استعفا منصرف کند.

الحریری هفته گذشته سند اصلاحات مالی خود را به هیأت دولت برد، آن را تصویب کرد و پس از تصویب آن با معترضان صحبت کرد.

او امیدوار بود بتواند مقداری از خشم معترضان را بکاهد، اما این سند هیچ تأثیری در روند تظاهرات نداشتند و معترضان همچنان خواهان کناره گیری دولت فعلی بودند.

بعضی رسانه ها می گویند، سعد الحریری پس از استعفا دنبال تشکیل دولت شایسته سالاران یا تکنوکرات است.

سعد الحریری در صفحه توییتر خود هم نوشت: من در پاسخ به بسیاری از لبنانی ها که به خیابان ها آمده اند، استعفا کردم.

اعتراضات لبنان در بیست و پنجم مهرماه شروع شد؛ پس از آنکه مردم وضع تعرفه بر بعضی بخش ها از جمله بخش های مربوط به تماس های صوتی رایگان اینترنتی را برنتابیدند و به خیابان ها آمدند.

این دومین استعفای سعد الحریری طی دو سال اخیر است. وی در آبانماه 1396 نیز یک هفته پس از سفری غیرمنتظره که به عربستان داشت، در شبکه العربیه ظاهر شد و با اعلام استعفایش، اظهارات بسیار تندی علیه ایران و حزب الله عنوان نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 174

به "نخست وزیر لبنان استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لبنان استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید