مقام کُرد: توافق قسد با ارتش سوریه صرفا نظامی است

به گزارش جام پارسی، یک مقام ارشد کُرد سوریه خاطرنشان کرد که یادداشت تفاهم امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه و ارتش سوریه صرفا نظامی و اقدامی اضطراری برای مقابله با تجاوز ترکیه است.

مقام کُرد: توافق قسد با ارتش سوریه صرفا نظامی است

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی به نقل از روسیا الیوم، آلدار خلیل مسئول مرکز روابط دیپلماتیک در جنبش جامعه دموکراتیک، عصر دیروز در توییتر نوشت: یادداشت تفاهم امضا شده با (نظارت) روسیه اقدامی پیشگیرانه برای حمایت از مرزهای سوریه است و اداره خودمختار از لحاظ انجام وظایف دولت در حفظ امنیت کشور به عنوان یک طرح و ایده هیچ مغایرتی با گام جدید لحاظ شده ندارد.

وی اضافه نمود: توافق میان قسد و ارتش سوریه صرفا نظامی است و به وضعیت اداره خودمختاری یا وضعیت شهرها و شهرک های دیگر نمی پردازد و بلکه گامی اضطراری برای متوقف کردن تجاوز ترکیه به خاک سوریه است.

وی در ادامه گفت: ملت ما در شمال و شرق سوریه در هیچ مرحله ای به دنبال جدایی نبوده بلکه ثابت نموده اند که هدف آنها وحدت سوریه و جامعه آن است.

اداره خودمختاری در شمال و شرق سوریه، عصر دیروز از توافق با دولت سوریه برای ورود ارتش سوریه به مناطق کردنشین و استقرار در طول مرزهای سوریه و ترکیه برای مقابله با حمله نظامی ترکیه اطلاع داد و خاطرنشان کرد که این توافق فرصت را برای آزادسازی بقیه خاک سوریه از دست ارتش ترکیه مانند عفرین و دیگر شهرک ها فراهم می نماید.

به همین دلیل، رسانه ها بامداد امروز از ورود ارتش سوریه به شهر الطبقه و اطراف فرودگاه نظامی آن در استان الرقه و ناحیه تل تمر در استان الحسکه اطلاع دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 122

به "مقام کُرد: توافق قسد با ارتش سوریه صرفا نظامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام کُرد: توافق قسد با ارتش سوریه صرفا نظامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید