مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا

به گزارش جام پارسی، انتشار یک فیلم از رفتار پلیس ایالت کالیفرنیا نشان می دهد که یک مامور پلیس آمریکا به رغم دستبند زدن به یک زن، با مشت به صورت او ضربه می زند.

مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انتشار فیلم حمله مامور اداره پلیس شهر وست مینیستر ایالت کالیفرنیا به یک زن و مشت زنی او به صورتش، بار دیگر باعث ایجاد سوالات تازه در افکار عمومی در این کشور درباره خشونت های پلیس آمریکا علیه مردم شده است.

بنا بر گزارش شبکه ان بی سی نیوز، اداره پلیس وست مینستر در شهرستان اورنج آمریکا اظهار داشت یک افسر این اداره به دلیل مشت زنی به صورت یک زن از کار تعلیق شده و تحقیقات داخلی درباره این موضوع در جریان است.

طبق اعلام این اداره پلیس، دادستانی شهرستان اورنج در حال ارزیابی شدت استفاده از زور توسط این مامور پلیس و تعیین این موضوع است که آیا باید علیه او اتهام های قضایی وارد شود.

اداره پلیس وست مینیستر در ایالت کالیفرنیا به نام افسر پلیس معلق شده از کار، اشاره نکرد، اما خبر داد که او یکی از سه مامور پلیسی بود که در بازداشت روز چهارشنبه سیومارا گارسیا حضور داشت.

به ادعای این اداره مامور پلیس این اداره زمانی که سعی داشت گارسیا زن 34 ساله آمریکایی را بازداشت کند با مقاومت این زن روبرو شد و در نتیجه درگیری بین آنها، مامور پلیس دو بار او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

اظهارنظر اداره پلیس وست مینیستر بعد از آن صورت گرفت که یک ویدئو از حمله افسر پلیس این اداره به سیومارا گارسیا منتشر شد که مشت زنی او به زن آمریکایی را نشان داد.

این فیلم را سندی آرمنتا یکی از ساکنان وست مینیستر با تلفن همراه خود ضبط کرده بود. وی به یکی از رسانه های محلی گفت: گارسیا قبل از اینکه دو بار هدف حمله (پلیس) قرار بگیرد، یک بار به افسر پلیس از ناحیه ران ضربه زده بود.

این شاهد عینی درگیری پلیس با زن آمریکایی همچنین اظهار داشت، دلیلی نداشت افسر پلیس این زن مظنون را بعد از دستبند زدن مورد حمله قرار دهد و مردم دلیل این کار را نمی دانند.

ویدئوی درگیری ماموران پلیس وست مینیستر با سیومارا گارسیا نشان می دهد، بعد از درگیری یک مامرو با او، دو همکار دیگر او، این افسر پلیس را از گارسیا جدا می کند.

اداره پلیس وست مینستر مدعی است: (بعد از این درگیری)، گارسیا به یک بیمارستان در همان حوالی برای معاینه برده شد و هیچ جراحتی گزارش نشده است.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، حداقل سه مامور پلیس وست مینیستر بعد از دریافت گزارش درباره حمله گارسیا به یک زن دیگر به منطقه اعزام شدند و او را دستگیر کردند.

به ادعای اداره پلیس وست مینستر، ماموران پلیس اعتقاد داشتند که گارسیا زمان بازداشت تحت تاثیر یک ماده ناشناخته قرار داشت. ماموران این اداره او را به اتهام انجام حمله و مقاومت در برابر بازداشت پلیس دستگیر کردند.

مشت زنی پلیس ایالت کالیفرنیا به صورت یک زن در حالی جنجالی شده که اعتراض ها در آمریکا علیه خشونت های ماموران پلیس به ویژه خشونت های نژادپرستانه همچنان خبرساز است.

روز گذشته (جمعه) در تصاویر جدیدی که از دوربین لباس ماموران پلیس ایالت میشیگان منتشر شده، یک جوان سیاه پوست دیده می شود که آخرین کلمات جورج فلوید را پیش از مرگ به زبان می آورد.

در این تصاویر که مربوط به ماه میلادی گذشته در شهر گرند رَپیدز میشگان است، در حالی که دو مامور پلیس دیاباته هود 25 ساله را گرفته اند، یک نفر دیگر به شکلی وحشیانه به صورت او مشت می زند.

به گفته پلیس آمریکا، این برخورد به دلیل انداختن آشغال از سوی وی و امتناع از پایین آمدن از خودروی خود که در آن دو مرد دیگر هم حضور داشتند، اجرا شده است.

این تصاویر چند روز بعد از اعلام حکم درک شووین مامور پلیسی که جورج فلوید را با روش فشار بر گردن در شهر مینیاپولیس به قتل رساند، منتشر شده است. در این تصاویر، هود هم مانند فلوید بار ها می گوید که نمی تواند نفس بکشد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1284

به "مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید