مذاکرات وزرای دفاع روسیه و ترکیه؛ تکذیب ادعای صدها هزار پناهجو در ادلب

به گزارش جام پارسی، تسنیم نوشت: وزارت دفاع روسیه با اعلام گفت وگوی تلفنی شایگو و آکار درباره تثبیت اوضاع در منطقه ادلب، ادعای احتمال عزیمت صدها هزار پناهجو به دلیل عملیات ارتش سوریه علیه تروریست ها به سمت مرزهای ترکیه را تکذیب کرد.

مذاکرات وزرای دفاع روسیه و ترکیه؛ تکذیب ادعای صدها هزار پناهجو در ادلب

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع روسیه اعلام نمود، سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور روز شنبه در جریان مذاکرات تلفنی با خلوصی آکار همتای ترکیه ای خود، درباره فرایند اوضاع کلی در سوریه و به خصوص اقدامات لازم برای تثبیت اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه گفت وگو کرد.

پیش از این، گفت وگوی تلفنی نیز بین روسای جمهوری روسیه و ترکیه صورت گرفت که در جریان آن طرفین مجدداً بر تعهد مسکو و آنکار درباره اجرای کامل توافقات قبلی در رابطه با اوضاع ادلب تأکید کردند.

وزارت دفاع روسیه ادعای سرازیر شدن صدها هزار پناهجوی سوری را تکذیب کرد

دریادار آلیگ ژوراولیوف رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه (که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد) اعلام نمود که ادعای صدها هزار پناهجوی سوری که به دلیل درگیری ها بین تروریست ها و نیروهای دولتی سوریه در استان ادلب به سمت مرزهای سوریه-ترکیه در حرکت هستند، با واقعیت مطابقت ندارد.

این مقام بلندپایه نظامی گفت: انتشار اطلاعاتی درباره سرازیر شدن احتمالی صدها هزار غیرنظامی سوری به دلیل عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه های تروریستی در شرق استان ادلب به سمت مرزهای سوریه و ترکیه، صحت ندارد. هیچ ماده عکس یا ویدئو یا مدرکی وجود ندارد که ادعای شنیده شده درباره اینکه به احتمال زیاد حدود یک میلیون پناهجو از منطقه کاهش تنش ادلب به مرزهای سوریه و ترکیه سرازیر خواهند شد، را ثابت کند.

به گفته وی، طی چند هفته گذشته کلیه شریان های اصلی حمل و نقل در شمال استان ادلب بطور عادی فعالیت داشتند که امکان حرکت کاروان های چند کیلومتری از تجهیزات نظامی و کامیون های حامل مهمات و نیروهای نظامی ترکیه به منطقه کاهش تنش ادلب را فراهم نموده است.

ژوراولیوف یادآور شد، در حال حاضر، این تروریست ها هستند که خود را پشت افراد محلی به عنوان سپر انسانی پنهان نموده و همه راه های دسترسی شهفرایندان سوری ساکن منطقه به کریدورهای بشردوستانه که توسط مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه ایجاد شده و همچنین مراکز بازرسی و عبور و مرور در استان ادلب و حماه را مسدود می نمایند.

وی همچنین اعلام نمود که موارد نقض رژیم توقف درگیری ها از سوی گروه های مسلح غیرقانونی در منطقه کاهش تنش ادلب همچنان ادامه دارد. تنها طی شبانه روز گذشته، تروریست ها 35 بار مناطقی از استان های حلب، لاذقیه، ادلب و حماه را گلوله باران نموده اند. مرکز آشتی روسیه از فرماندهان گروه های مسلح غیرقانونی خواسته است تا تحریکات مسلحانه را کنار بگذارند و حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در مناطق تحت کنترل خود را شروع نمایند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 473

به "مذاکرات وزرای دفاع روسیه و ترکیه؛ تکذیب ادعای صدها هزار پناهجو در ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات وزرای دفاع روسیه و ترکیه؛ تکذیب ادعای صدها هزار پناهجو در ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید