لاوروف: به دلیل مسائل افغانستان، مرزهای این کشور را زیر نظر داریم

به گزارش جام پارسی، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که به دلیل مسائل افغانستان، مرزهای این کشور را زیر نظر داریم.

لاوروف: به دلیل مسائل افغانستان، مرزهای این کشور را زیر نظر داریم

به گزارش ، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از ختم نشست مشترک شوراهای وزرای خارجه، وزرای دفاع و مشاورین امنیت ملی کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی به جام پارسی گفت: توجه خاصی به مرزهای متحدین ما در آسیای مرکزی با افغانستان اختصاص می دهیم. در این کشور مسائل زیادی وجود دارد و شرایط بهبود نیافته است.

به گفته لاوروف، شمار زیاد تروریست های خارجی شرایط در افغانستان را دشوارتر می سازد. وی گفت: آنها قبل از آنکه آمریکا بازی های مجهول را در شمال شرق سوریه آغاز کردند، وارد افغانستان شده بودند.

وزیر خارجه روسیه خاطر نشان کرد که بدین منظور اقدامات لازم برای نظارت بر پاسگاه های مرزی تاجیکستان مبنی بر افزایش توانایی های نیروهای مرزی برای خنثی سازی تهدیدات تروریستی و جلوگیری از نفوذ تروریست ها اتخاذ می شوند.

لاوروف یادآور شد که سازمان پیمان امنیت جمعی در مدت طولانی این اقدامات را اتخاذ می کند تا تمام کشورهای عضو را از تهدید تروریستی، تهدید مواد مخدر و دیگر مسائل به شمول مهاجرت غیرقانونی حفظ کند.

به نوشته اسپوتنیک، وی افزود: عملیات لازم طراحی شده و بر اساس سالانه تحقق می یابند و برنامه های انجام چنین عملیاتی به طور مدوام به روز می شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 229

به "لاوروف: به دلیل مسائل افغانستان، مرزهای این کشور را زیر نظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: به دلیل مسائل افغانستان، مرزهای این کشور را زیر نظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید