فراوانی مبتلایان در سمنان نشان گر توفیق در بیماریابی است، آخرین شرایط کروناویروس در استان

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان آمار بالای مبتلایان در این استان را نشانه توفیق این دانشگاه در غربالگری ارزیابی کرد.

فراوانی مبتلایان در سمنان نشان گر توفیق در بیماریابی است، آخرین شرایط کروناویروس در استان

دکتر نوید دانایی اظهار کرد: آمار بالای مبتلایان در استان سمنان، نشان از غربالگری و بیماریابی خوب مدافعان سلامت در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان های تحت پوشش علوم پزشکی استان سمنان است نه آلودگی بالای این استان.

وی از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی دانشگاه به عنوان سنگر مبارزه نام برد و افزود: همکاران من که زخم برخی نامهربانی ها را بر سینه و قلب خود داشتند در این مقطع، همه ناملایمات را فراموش کرده و بدون کوچک ترین توقعی و برای رضای خداوند متعال و برای سلامتی هم استانی ها و هموطنانشان که آنان را همچون عزیزترین کسان خود می دانند، رو در روی دشمن به ظاهر نادیدنی ایستادند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به لزوم رعایت بهداشت فردی و اصول خودمراقبتی گفت: قطع زنجیزانتقال کرونا مهمترین عامل فروکش کردن این بیماری است و کنترل این بیماری با در خانه ماندن تحقق می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه در 6 شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا به امروز، نتیجه آزمایش365 نفر مثبت بوده گفت:تا این لحظه با لطف خداوند متعال و همت همکاران در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، 281 نفر از مبتلایان قطعی از بیمارستان مرخص شده اند .

دکتر دانایی با بیان اینکه متاسفانه 28 نفر در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه در اثر کروناویروس جان باختند ادامه داد: با راه اندازی یک آزمایشگاه در سمنان طی روزهای اخیر، آزمایشات از این به بعد در استان انجام می شود.

وی بر لزوم توجه به توصیه های کارشناسان حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: توصیه جدی ما به همه هم میهنان و هم استانی ها توجه جدی به توصیه های وزارت بهداشت و ماندن در خانه است تا بتوانیم به تدریج بر این بیماری نوپدید فائق و فرایند آن را کنترل کنیم.

رئیس علوم پزشکی استان همراهی مردم را در کنترل بیماری موثر دانست و از عموم شهفرایندان خواست تحت هیچ شرایطی در این مقطع سفر نکرده و حتی الامکان در منزل بمانند.

به گزارش خبرنگاران استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است و آمار مبتلایان دو شهرستان شاهرود و میامی از طریق علوم پزشکی شاهرود و آمار مبتلایان در 6 شهرستان دامغان، سمنان، مهدیشهر، سرخه ، آرادان و گرمسار از سوی علوم پزشکی استان سمنان اعلام می شود.

وی بر ضرورت ماندن در خانه تاکید و گفت: توصیه اکید ما این است که در صورت ضرورت و برای خرید نیازهای ضروری خانوار تنها یک نفر از اعضای خانواده از خانه خارج شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: بهتر است فردی که از آگاهی و حساسیت بیشتری نسبت به رعایت بهداشت فردی برخوردار است برای انجام امور ضروری از منزل خارج شود.

وی بر لزوم ضدعفونی همه اشیا و مواد خریداری شده قبل از ورود به خانه و مصرف تاکید و گفت:کروناویروس از قدرت بالایی برای انتقال برخوردار است و باید زنجیره انتقال را قطع کرد.

این پزشک فوق تخصص با اشاره به پذیرش بیماران در چهار بیمارستان تحت پوشش علوم پزشکی استان گفت: در حال حاضر بیماران کرونایی در بیمارستان ولایت دامغان، معتمدی گرمسار و دو بیمارستان کوثر و شفا سمنان پذیرش می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 560

به "فراوانی مبتلایان در سمنان نشان گر توفیق در بیماریابی است، آخرین شرایط کروناویروس در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوانی مبتلایان در سمنان نشان گر توفیق در بیماریابی است، آخرین شرایط کروناویروس در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید