عملیات مشترک ارتش عراق و حشد شعبی در الانبار

به گزارش جام پارسی، ارتش عراق و حشد شعبی امروز (آدینه) برای تعقیب بقایای داعش در مناطق آزاد شده الانبار دست به عملیات امنیتی زدند.

عملیات مشترک ارتش عراق و حشد شعبی در الانبار

بخش رسانه ای حشد شعبی گفت، نیروهای شمال فرات (هنگ اول و دوم) و حشد غربی اول و القائم اول با مشارکت ارتش دست به عملیات و جستجوی باقی مانده های داعش در مناطق غابة مناخ، سد مدیسیس، وادی حلکوم، الهدرة، الکعرة، منطه العودان، پایگاه سعد بنیان سحالی و ضایع زدند.

در این بیانیه آمده است: مناطق مذکور مورد تفتیش کامل نهاده شد و پایگاه داده های افراد موجود در منطقه آنالیز شد.

طبق این بیانیه، این عملیات در راستای اصرار حشد شعبی برای تامین امنیت مناطق الانبار و حفظ جان شهروندان در برابر نفوذ داعشی ها و هدف گیری غیرنظامیان انجام گرفت.

همچنین گروه اطلاع رسانی امنیتی امروز گفت، یک فروند موشک کاتیوشا را که آماده شلیک در منطقه جبور الشعاره در بغداد بود، کشف کرد.

براساس بیانیه این گروه، نیروهای امنیتی توانستند موشک کاتیوشا را در محدوده عملیات هنگ اول لشکر پیاده نظام 24 تیپ ششم در بغداد کشف نمایند و تیم مهندسی آن را خنثی کرد.

از سوی دیگر، فرماندهی عملیات مشترک امروز گفت: دوربین های حرارتی نصب شده در مرزهای مشترک با سوریه در ممانعت از نفوذ تروریست ها و قاچاق کالاها سهم داشته اند.

تحسین خفاجی، سخنگوی عملیات مشترک گفت، فرماندهی عملیات مشترک و نیروهای مستقر در مرزهای مشترک با سوریه اقدام به نصب این دوربین ها نموده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 804

به "عملیات مشترک ارتش عراق و حشد شعبی در الانبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات مشترک ارتش عراق و حشد شعبی در الانبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید