صادرات پلیس چینی به سرزمین مارکو پولو

به گزارش جام پارسی، نیروهای پلیس چین قرار است در امر تأمین امنیت گردشگران چینی به پلیس ایتالیا یاری نمایند.

صادرات پلیس چینی به سرزمین مارکو پولو

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران؛ وزارت کشور ایتالیا اعلام نموده است که قرار است پلیس چین در خیابان های ایتالیا به گشت زنی بپردازد.

بر اساس گزارش گاردین، نیروهای پلیس چین قرار است با گشت زنی در خیابان های رم پایتخت ایتالیا به همتایان ایتالیایی خود در امر تأمین امنیت این شهر یاری رسانند.

طبق توافقی که بین دو کشور انجام شده است بخشی از نیروهای پلیس چینی برای یاری به گردشگران چینی و تسهیل تردید آن ها در بازدید از این شهر تاریخی به همتایان ایتالیایی خود یاری می نمایند.

پیوستن نیروهای پلیس چین به پلیس ایتالیا بخشی از طرحی آزمایشی است که برای فراهم کردن حس امنیت برای گردشگران چینی و تسهیل تردد آنها در ایتالیا انجام خواهد گرفت.

وزارت کشور ایتالیا با تأیید این خبر اعلام نموده است که این طرح آزمایشی که با هدف افزایش احساس امنیت برای شهروندان چینی انجام خواهد شد قرار است، در دو شهر رم و میلان ایتالیا اجرای گردد.

این آزمایش در نوع خود نخستین مورد در میان کشورهای اتحادیه اروپایی خواهد بود.

لی رویو (Li Ruiyu)، سفیر چین در ایتالیا، در این رابطه گفت: در جلسه ای که برای اعلام این پروژه برگزار گردید و با توجه به بیانیه صادر شده از سوی وزارت کشور ایتالیا، قرار است چهار افسر چینی که آموزش های لازم در این زمینه را زیر نظر نیروهای پلیس ایتالیا در پکن دیده اند در پوششی مشابه با پوشش نیروهای پلیس چین فعالیت خود را شروع نمایند.

پوشش مشابه به این دلیل انتخاب شده است که هموطنان چینی آنها به راحتی آنها را تشخیص دهند.

با توجه به گفته های لیائو جین رانگ (Liao Jinrong)، مدیرکل دفتر بین المللی همکاری چین، سالانه بیش از 3 میلیون گردشگر چینی به ایتالیا می آیند.

آنجلینو آلفانو (Angelino Alfano)، وزیر کشور ایتالیا در این رابطه گفت: با توجه به حضور جامعه چینی در کشور ما، در صورتی که این سرویس برنامه ریزی شده برای گردشگران چینی به خوبی کار کند، ممکن است اشکال دیگری از همکاری نیز با پلیس چین در نظر گرفته گردد.

بر اساس این طرح افسران چینی اطلاعاتشان را با پلیس ایتالیا به اشتراک خواهند گذاشت و در صورت احتیاج و تماس گردش گران چینی به آنها یاری خواهند کرد.

لیائو با اشاره به انتصاب این نیروهای پلیس چینی گفت که این انتصاب لحظه تاریخی است و یادآور نقشه برداری جهت بین چین و ایتالیا است که 700 سال قبل توسط مارکو پولو (Marco Polo) تاجر ونیزی انجام شد.

9

منبع: تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 260

به "صادرات پلیس چینی به سرزمین مارکو پولو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات پلیس چینی به سرزمین مارکو پولو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید