صاحبان کدام مشاغل بیشتر قربانی کرونا شده اند؟

به گزارش جام پارسی، مردانی که در مشاغلی با دستمزد پایین مبتلا به کرونا شده اند بیشتر از سایر مردان قربانی ویروس مرگبار کرونا هستند.

صاحبان کدام مشاغل بیشتر قربانی کرونا شده اند؟

به گزارش جام پارسی به نقل از دیلی میل، یک گزارش تکان دهنده حاکی از آن است که تعداد مردان 20 تا 64 ساله ای که در پی ابتلا به کرونا فوت نموده اند ارتباط مستقیمی با شغل آنها دارد. نکته دیگر این است که معمولا صاحبان مشاغل کم درآمد قربانی ویروس کشنده کرونا شده اند.

افرادی که در بخش امنیت ادارات اشتغال دارند در کنار کارگران مراقبت های اجتماعی(نظافت چی ها و پاکبان ها) ، رانندگان و سرآشپزان بیشتر قربانی ویروس کرونا شده اند. تحقیقات دانشگاهی حاکی از این است که این افراد چهار برابر بیشتر از شاغلان زمینه های حسابداری، وکلا، مهندسان و معلمان به کرونا مبتلا می شوند.

همین تحقیقات حاکی از آن است که مردان شاغل در ماه نخست پاندمیک کرونا دو سوم قربانیان این ویروس مرگبار را تشکیل دادند. (البته این آمار مربوط به بریتانیاست).

این تحقیقات همچنین دربرگیرنده این واقعیت است که مردانی که شغل هایی مثل حراست ادارات، راننده و شوفر، سرآشپز، شغل های مربوط به نظافت کردن را به عهده دارند بیش از سایر مشاغل قربانی از کرونا داشته اند.

برای زنان نیز شغل هایی نظیر مراقبت های اجتماعی، آرایشگری، فروشندگی بیشتر قربانی داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 688

به "صاحبان کدام مشاغل بیشتر قربانی کرونا شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صاحبان کدام مشاغل بیشتر قربانی کرونا شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید