شرکت موزامبیکی: نیترات آمونیوم توقیف شده در بندر بیروت متعلق به ما بود

به گزارش جام پارسی، یک شرکت ویژه ساخت مواد منفجره در موزامبیک به شبکه سی ان ان اظهار داشت، بار توقیف شده در بندر بیروت که منجر به انفجار مهیب اخیر شد، متعلق به این شرکت بوده است.

شرکت موزامبیکی: نیترات آمونیوم توقیف شده در بندر بیروت متعلق به ما بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی یک شرکت ویژه ساخت مواد منفجره در کشور موزامبیک بیان کرد: بار نیترات آمونیومی که منجر به انفجار در بندر بیروت بود، مربوط به شرکت ما بود که از گرجستان به سمت موزامبیک می آمد اما این بار نرسید.

وی به شبکه سی ان ان عربی گفت: این بار ویژه ساخت مواد منفجره برای شرکت های معدن در موزامبیک بود که حدود هفت سال پیش در بندر بیروت مصادره و توقیف شد.

وی در ادامه از مدت نگهداری این بار در بندر بیروت ابراز تعجب کرد و گفت: این ماده ای نیست که بتوان بدون هیچ استفاده از آن، آن را نگه داشت. ماده مذکور بسیار خطرناک است و انتقال آن باید بر اساس استاندارهای دقیق حمل و نقل انجام گردد. این ماده ای بسیاری خطرناک و اکسیده شونده است که برای فراوری مواد منفجره از آن استفاده می گردد. مانند باروت نیست... باروت پایدارتر از این ماده است.

انفجار مهیب سه شنبه هفته گذشته در بندر بیروت تا کنون جان 154 نفر را گرفته و تعداد مجروحان به بیش از 5000 نفر رسیده؛ علاوه اینکه تعدادی نیز مفقود هستند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله آدینه (دیروز) در سخنرانی خود بیان کرد:این که گفته گردد انفجار بیروت ناشی از مخازن تسلیحاتی و انبارهای موشکی حزب الله است، نهایت ظلم و جنایت در حق ماست. ما قاطعانه و با جدیت وجود هرگونه موشک یا مواد [منفجره] متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می کنیم. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 809

به "شرکت موزامبیکی: نیترات آمونیوم توقیف شده در بندر بیروت متعلق به ما بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت موزامبیکی: نیترات آمونیوم توقیف شده در بندر بیروت متعلق به ما بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید