سوریه، دمشق: اروپا برای یکبار هم شده مواضعی صادقانه اتخاذ کند

به گزارش جام پارسی، وزارت خارجه سوریه از کشورهای اروپایی خواست که ضمن دست برداشتن از برنامه های استعماری خود مواضعی صادقانه و انسان محبت آمیز اتخاذ نمایند.

سوریه، دمشق: اروپا برای یکبار هم شده مواضعی صادقانه اتخاذ کند

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه گفت که اظهارات مسئولان بعضی از کشورهای غربی درباره اوضاع انسانی در ادلب در پی عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه های تروریستی و نادیده دریافت جنایاتی که این گروه ها و نیروهای اردوغان مرتکب می شوند، بیانگر میزان دروغ و نفاق این کشورها است و نشان می دهد که آنها به برخورد سیاسی با موضوعات انسانی در سوریه ادامه می دهند.

وی اضافه کرد: جمهوری عربی سوریه به این کشورها یادآوری می نماید که مبارزه با تروریسم در خاک سوریه حقی است که قوانین و کنوانسیون های بین المللی بر آن صحه گذاشته است و روشن است که ارتش عربی سوریه با گروه های تروریستی به سرکردگی النصره در حال جنگ است و تروریست ها اهالی استان ادلب را به سپری انسانی برای خود تبدیل نموده و وحشیانه ترین جنایات را علیه کسانی که کوشش می نمایند از این منطقه خارج شوند مرتکب می شوند و جلوگیری تروریست ها و نظام اردوغان از خروج اهالی ادلب به وسیله سه گذرگاه انسانی افتتاح شده توسط دولت سوریه دال بر این مدعاست.

این منبع در ادامه گفت: دولت سوریه بار دیگر تاکید می نماید که از هیچ کوششی برای ارائه یاری های لازم به شهروندان سوری دریغ نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: سوریه از جامعه جهانی و به ویژه مسئولان اروپایی می خواهد که حتی برای یکبار هم که شده است مواضعی انسان محبت آمیز و صادقانه در قبال سوریه اتخاذ نموده و از برنامه های استعماری خود علیه مردم سوریه دست بردارند و اقدامات خصمانه نظام اردوغان را محکوم نموده و او را ملزم به پایبندی به قوانین بین المللی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 512

به "سوریه، دمشق: اروپا برای یکبار هم شده مواضعی صادقانه اتخاذ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، دمشق: اروپا برای یکبار هم شده مواضعی صادقانه اتخاذ کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید