سوریه: با گروه های مورد حمایت آمریکا مذاکره نمی کنیم

به گزارش جام پارسی، معاون وزیر خارجه سوریه در سخنانی درباره احتمال مذاکره دولت این کشور با کردها گفت که دمشق با کردهای مورد حمایت آمریکا هیچگاه مذاکره نخواهد کرد.

سوریه: با گروه های مورد حمایت آمریکا مذاکره نمی کنیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به احتمال مذاکره نظام سوریه با نمودها در پی حمله ترکیه به مناطق شمالی این کشور اظهار کرد: دمشق هیچگاه با نمودهای مسلح گفت وگو و مذاکره نخواهد نمود و دست نشانده های واشنگتن هیچ جایی در سوریه ندارند.

وی اضافه نمود: این نیروها به کشورشان خیانت کردند و مرتکب جنایاتی علیه ملت سوریه شدند.

المقداد در ادامه توضیح داد: این نیروها طرح های جدایی طلبانه ای را در سر دارند که به حضور نیروهای ترکیه در خاک سوریه یاری کرد.

فیصل المقداد گفت: دولت سوریه از همان ابتدا برای مصالحه با تمامی شهروندان سوری اعلام آمادگی کرد، اما بعضی طرف ها این کوشش ها و گفت وگو را رد نموده و اصرار دارند زمینه را برای حمله ترکیه فراهم سازند. آغوش حکومت سوریه برای تمامی شهروندانش باز است، اما بر مبنای منطق جدایی طلبی گفت وگو نخواهیم کرد.

وی با اشاره به حمله ترکیه به نمودها در شمال سوریه، گفت: تجاوز ترکیه به سوریه تهاجمی وصف ناپذیر است.

این مقام سوری ادامه داد: تهاجم به یک کشور مستقل و دارای حاکمیت، خارج از منشور سازمان ملل و قانون بین المللی است و کاملاً با قطعنامه های شورای امنیت درباره بحران سوریه در تناقض است.

وی توضیح داد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شخصیتی است که از واقعیت به دور است و از شروع بحران سوریه مدام دروغ گفته است. این جنایتکار قاتل که مرزهایش را بر روی 170 هزار تروریست باز کرد تا به قتل و ارعاب در سوریه بپردازند، چگونه می تواند به دروغ به جهانیان بگوید که از ملت سوریه دفاع می نماید.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین تأکید کرد: تاریخ، اردوغان را مجازات و بازخواست خواهد نمود، چرا که او در حق مردم سوریه جنایت نموده است. کسی که حقایق را تحریف نموده و کذاب است نمی تواند مدعی حمایت از ملت سوریه باشد و دیگران را متهم به جنایت هایی کند که خود علیه ملت سوریه مرتکب شده است.

این مقام سوری ادامه داد: تجاوز ترکیه به اراضی سوریه پیامدهای سیاسی به همراه داشته و بر روند سیاسی سوریه تأثیر خواهد گذاشت و به همین منظور از جامعه بین الملل و سازمان ملل می خواهیم که به منظور توقف این تجاوز، نظام ترکیه را تحت فشار قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 113

به "سوریه: با گروه های مورد حمایت آمریکا مذاکره نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه: با گروه های مورد حمایت آمریکا مذاکره نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید