راه های مسدود پایتخت عراق به دلیل اعتراضات خیابانی، بازگشایی شد

به گزارش جام پارسی، ساعاتی پس از دستور برای مقابله با خرابکارانی که (در جریان اعتراضات خیابانی) مسیرهای ارتباطی را مسدود می نمایند، مقامات عراقی از بازگشایی همه مسیرهای پایتخت خبر دادند.

راه های مسدود پایتخت عراق به دلیل اعتراضات خیابانی، بازگشایی شد

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، سرلشکر ستاد قیس المحمداوی فرمانده ارتش عراق در بغداد، امروز پنجشنبه از بازگشایی همه راه های مسدود شده به دست معترضان در پایتخت اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، المحمداوی که خودش هفته گذشته به میان معترضان رفت و ضمن حمایت از خواسته های مردم بر مسالمت آمیز ماندن اعتراضات تأکید نموده بود، گفت، همه جهتهای بغداد باز است و پایتخت امروز شاهد قطع جهت نبود که تردد هم وطنان را مختل کند.

سرلشکر ستاد، المحمداوی

صبح امروز عبدالکریم خلف سخنگوی نظامی عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از صدور دستور برای مقابله با خرابکاران در اعتراضات خیابانی مردم اطلاع داده و گفته بود به نیروهای امنیتی (ارتش و پلیس) دستور داده شده که فوراً قانون اجرا گردد... این دستور شامل بازداشت خرابکارانی است که راه ها را مسدود می نمایند. این افراد به دستگاه قضایی تحویل خواهند شد.

بغداد در روزهای گذشته شاهد تقابل نیروهای امنیتی با معترضانی بود که جهتهای اصلی پایتخت و همچنین پل رود دجله را که از مرکز شهر می گذرد، مسدود نموده بودند. با این اقدام، ارتباط دو بخش بغداد قطع می گردد.

المحمداوی همچنین بیان کرد که پل شهداء که دیشب بازگشایی شد شاهد ترافیک بالایی است.

طبق گزارش های خبری ظاهرا هنوز سه پل اصلی الجمهوریه، السنک و الاحرار در بغداد که ما بین تظاهرات نمایندگان و منطقه سبز بغداد است، مسدود است. منطقه سبز محل استقرار بسیاری از نهادهای دولتی و همچنین سفارتخانه هاست.

میدان التحریر در بغداد یکی از محل های اصلی تجمع معترضان در پایتخت است. شمار معترضان هر روز عصر در آن بیشتر می گردد.

معترضان دهها جهت ارتباطی در بغداد و استان های دیگر در میانه و جنوب عراق را بسته اند و کوشش می نمایند با قطع جهتها دولت را به استعفا وادار نمایند. عبدالمهدی پیشتر اعلام نموده که آماده استفعاست مشروط به آنکه احزاب سیاسی برای فرد جایگزین، به توافق برسند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 197

به "راه های مسدود پایتخت عراق به دلیل اعتراضات خیابانی، بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های مسدود پایتخت عراق به دلیل اعتراضات خیابانی، بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید