درخواست یاری از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی

به گزارش جام پارسی به نقل از نیواطلس، ماجراجویانی که به نقاط دورافتاده می روند، گاهی دچار سوانحی خطرناک می شوند و اختراع وسیله ای به اندازه یک چراغ قوه می تواند به نجات آنها یاری کند.

درخواست یاری از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی

این وسیله منحصر به فرد که توسط شرکت انگلیسی Infinite Media Dynamics فراوری شده، بدون احتیاج به گوشی یا هر وسیله جانبی دیگر کار می نماید و برای ارسال پیغام یاری به ماهواره های مختلف از هر نقطه کره زمین و بدون هرگونه محدودیت قابل استفاده است.

بنابراین افرادی که در نقطه ای دورافتاده زخمی شده یا به هر شکل به دردسر می افتند، می توانند با فشردن تنها یک دکمه آن را فعال نمایند. با این کار سیگنالی خاص برای شبکه ماهواره ای امداد و نجات سراسر دنیا ارسال می گردد. با توجه به اینکه هزینه فعالیت این شبکه توسط دولت های مختلف دنیا تامین می گردد، استفاده از وسیله یادشده بدین منظور رایگان است.

بعد از ارسال سیگنال، موقعیت جغرافیایی فرد و اطلاعات شخصی وی به طور اتوماتیک به مرکز اداره این شبکه ماهواره ای ارسال می گردد و کارکنان آن با آنالیز وضعیت جغرافیایی فرد با نزدیک ترین گروه امداد و نجات محلی تماس می گیرند. بعد از اتمام این رویه سیگنال ماهواره ای دیگری برای این دستگاه که هیرو نام دارد ارسال می گردد و چراغ ال ای دی آن به رنگ آبی درمی آید که نشان دهنده اعزام نیروی یاریی است.

این ابزار همراه با یک اپلیکیشن تلفن همراه عرضه می گردد که تا فاصله صدمتری هیرو قابل استفاده است. این وسیله 65 گرمی ضدآب و ضدضربه است و در دمای منفی 55 تا مثبت 70 درجه قابل استفاده است. شارژ باتری این دستگاه 24 ساعت است و قیمت آن 191 دلار اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 17

به "درخواست یاری از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست یاری از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید