خبرنگاران مسلمانان روسیه اهانت فرانسه به پیامبر (ص) را محکوم کردند

به گزارش جام پارسی، مسکو - خبرنگاران - مسلمانان روسیه با حضور در مقابل ساختمان سفارت فرانسه در مسکو نسبت به توهین های مکرر مجله شارلی ابدو به ساحت نورانی پیامبر اسلام (ص) و حمایت رئیس جمهوری فرانسه از اهانت کنندگان، خشم خود را ابراز کردند.

خبرنگاران مسلمانان روسیه اهانت فرانسه به پیامبر (ص) را محکوم کردند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران در چند روز اخیر صدها نفر از مسلمانان روسیه با حضور در مقابل سفارت فرانسه در مسکو با زیرپا گذاشتن عکس های امانوئل مکرون، دست به تظاهرات اعتراضی زده و از اسلام ستیزی مکرر در فرانسه ابراز انزجار کردند.

در این تجمع ها که رسانه های روس آن را بازتاب داده اند شرکت کنندگان با اظهارات امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه در خصوص اسلام مخالفت کردند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه سه روز پیش ضمن انتقاد از انتشار کاریکاتور علیه پیامبر اسلام (ص)، توهین به مقدسات و جریحه دار کردن احساسات مومنین را غیرقابل قبول خواند.

پسکوف در جمع خبرنگاران در واکنش به افزایش خشونت بر اثر انتشار کاریکاتور موهن در خصوص پیامبر اسلام (ص) در فرانسه گفت: توهین به عقاید مومنین همانند قتل مردم اقدام غیرقابل قبول و غیرمجاز است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه بر لزوم خودداری از این گونه اقدامات توهین آمیز تاکید نمود.

پس از کشته شدن یک معلم تاریخ در پاریس که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس های درس به نمایش می گذاشته، امانوئل مکرون ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید نمود که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

در پی این رفتار مکرون، تجمع هایی اعتراضی و پویش های مردمی نسبت به سخنان وی درباره آزادی بیان، حق چاپ و انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام در کشورهای اسلامی به راه افتاد. مکرون همچنین با انتقادها و محکومیت های گسترده مقام ها و شخصیت ها در سراسر دنیا روبرو شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 913

به "خبرنگاران مسلمانان روسیه اهانت فرانسه به پیامبر (ص) را محکوم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسلمانان روسیه اهانت فرانسه به پیامبر (ص) را محکوم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید