خبرنگاران مردم خراسان شمالی خانه تکانی را به تعویق بیندازند

به گزارش جام پارسی، بجنورد-خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: میزان مصرف آب در چند روز گذشته افزایش یافته است و از مشترکان انتظار می رود با توجه به احتمال بروز مشکل در تامین این محصول، خانه تکانی ها را تا پس از برطرف معضل کرونا، به تعویق اندازند.

خبرنگاران مردم خراسان شمالی خانه تکانی را به تعویق بیندازند

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاط منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

غلامحسین ساقی روز پنجشنبه به خبرنگار جام پارسی گفت: با توجه به نگرانی ها از شیوع کرونا و توصیه مردم به شست و شوی مدام و مکرر دست ها، میزان مصرف آب هم بالا رفته است.

وی اعلام نمود: متاثر خانه تکانی ها و نیز روی آوردن مردم به شست و شوی مداوم دست ها و نظافت محیط، میزان مصرف آب در شهرها و روستاهای استان، در چند روز گذشته، 6 تا 10 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با بیان اینکه خانه تکانی ها سبب می گردد تا مصرف بالاتر رود گفت: تا به امروز مسئله ای در تامین آب مورد احتیاج شهروندان و روستاییان ایجاد نشده است اما با گرم شدن هوا و روی آوردن مردم به خانه تکانی، کمبود آب احتمال دارد.

وی اعلام نمود: مصرف زیاد و بی رویه آب سبب می گردد تا این شرکت در تامین این محصول با مشکل روبه رو گردد.

ساقی گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال نو، مردم خود را برای خانه تکانی ها آماده می نمایند، از مشترکان انتظار می رود خانه تکانی ها را حل مشکل کرونا و عادی شدن اوضاع، به تعویق بیندازند.

وی اضافه نمود: یکی از رویکردهای ما، تقویت زیرساخت های تامین منابع آبی است که با همکاری شرکت آب منطقه ای و اختصاص اعتبار از طرف وزارت نیرو، 33 حلقه چاه حفر شده که به تدریج وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

ساقی اعلام نمود: تقویت مخازن ذخیره آب از دیگر مواردی است که مورد توجه بوده و 17 باب مخزن جدید در استان در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی درباره تامین آب روستاها گفت: در روستاها هم مسئله ای در تامین آب مورد احتیاج وجود ندارد، البته ساکنان 83 روستا با تانکر به صورت سیار آبرسانی می شوند که این امر در حال اجرا است.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی بیش از 200 هزار مشترک آب در شهرها و 121 هزار مشترک آب در روستاها داشته و نیز بیش از 60 هزار مشترک فاضلاب دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 395

به "خبرنگاران مردم خراسان شمالی خانه تکانی را به تعویق بیندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم خراسان شمالی خانه تکانی را به تعویق بیندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید