خبرنگاران اتمام پاکسازی دره بهون گناوه منوط به تائید محیط زیست است

به گزارش جام پارسی، گناوه - خبرنگاران - رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: اتمام پاکسازی مناطق آلوده نفتی دره فصلی بهون و جهت آن درصوت تائیدیه محیط زیست امکان پذیر است.

خبرنگاران اتمام پاکسازی دره بهون گناوه منوط به تائید محیط زیست است

کامبیز عبداللهی روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اضافه کرد: عملیات پاکسازی موادنفتی دره فصلی بهون در هفته گذشته توسط نیروهای شرکت نفت و گاز گچساران شروع شده است و تا زمانی که کامل انجام نشده و تائیدیه محیط زیست نداشته باشد، باید تداوم یابد.

وی اظهارکرد: نظارت بر عملیات پاکسازی و جمع آوری موادنفتی در دست اجرا توسط کارشناسان این اداره بصورت مستمر انجام می گردد.

عبداللهی گفت: باتوجه به اینکه لکه های نفتی در دره فصلی بهون در نزدیکی روستای چم شهاب و محمدصالحی بخش مرکزی شهرستان گناوه در هفته گذشته این منطقه را آلوده نموده بود، بمحض اطلاع به همراه اعضای مدیریت بحران در محل حضور و آنالیز های لازم صورت گرفت و به مسئولان شرکت های نفتی نیز اطلاع داده شد.

وی اضافه کرد: به منظور شناسایی منشا آلودگی نفتی، پایش هوایی با استفاده از یک فروند بالگرد شرکت نفت و گاز گچساران انجام شد و مشاهده های انجام شده نشان داد که شکستگی و نشت یکی از لوله های نفتی در منطقه گلخاری علت آن بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: براساس پایش انجام شده لکه های نفتی به اراضی کشاورزی مجاور و دریا سرایتی نکرد و تنها در بستر دره فصلی وجود داشت که پاکسازی و جمع آوری آن در دستور کار نهاده شد و اجرایی شد.

شهرستان گناوه از مناطق نفت خیز جنوب و پیرامونی صنعت نفت کشور به شمار می آید که به عنوان یکی از نقاط راهبردی در امر صادارات نفت کشور واقع شده است اما هر از چندگاهی در معرض آلودگی نفتی از خشکی و ساحل قرار می گیرد.

جاری شدن لکه های نفتی چندسال اخیر در دره ها و ساحل شهرستان گناوه تهدیدی برای محیط زیست بوده و موجب شدهاست که پوشش های گیاهای و جانوران خشکی و دریایی را به دلیل دارابودن مواد اسیدی در معرض آسیب جدی قرار دهد.

میدان نفتی گلخاری از میدان های نفتی ایران واقع در استان بوشهر است، که در فاصله 20 کیلومتری از شمال شرقی بندر گناوه و در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران مستقر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1089

به "خبرنگاران اتمام پاکسازی دره بهون گناوه منوط به تائید محیط زیست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتمام پاکسازی دره بهون گناوه منوط به تائید محیط زیست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید