حرکت خطرآفرین سلطانی فر، بی توجه به موج سوم کرونا!

به گزارش جام پارسی، بازدید وزیر ورزش از نمایشگاه تجهیزات ورزشی در حالی صورت گرفت که فاصله اجتماعی رعایت نشد و شرایط بدی برای شیوع ویروس کرونا وجود داشت.

حرکت خطرآفرین سلطانی فر، بی توجه به موج سوم کرونا!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی از روز شنبه در محل نمایشگاه های دائمی تهران شروع به کار کرد و تا روز سه شنبه هفته جاری برپا خواهد بود.

مسئولان وزارت ورزش و در رأس آنها مسعود سلطانی فر ظهر روز یکشنبه در محل برپایی این نمایشگاه حضور یافتند. وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از چند غرفه در فضای بیرونی نمایشگاه، به داخل رفت تا از سایر غرفه ها نیز بازدید کند. حضور سلطانی فر با ازدحام افراد زیادی در اطراف او همراه بود؛ به طوری که افراد بسیار زیادی شانه به شانه یکدیگر ایستاده بودند و هیچ فاصله ای به یکدیگر نداشتند.

این شرایط که بیش از 30 دقیقه و تا زمان خروج وزیر ورزش از سالن محل برگزاری نمایشگاه وجود داشت، در حالی شکل گرفته بود که این روزها کشورمان با موج سوم کرونا روبرو شده و بر همین اساس بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید بیشتری شده است.

یکی از این موارد بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی میان افراد است؛ نکته ای که در بازدید وزیر ورزش و همراهانش از نمایشگاه تجهیزات ورزشی هیچ توجهی به آن نشده بود. موج سوم کرونا شروع شده و گفته می گردد با توجه به اینکه فصل پاییز فرا رسیده، شیوع این ویروس و موارد ابتلا به آن در صورت عدم رعایت پروتکل ها، سخت تر و بیشتر از موج های قبلی خواهد بود. در این میان انتظار می رود مسئولان وزارت ورزش با برنامه ریزی بهتری نسبت به چنین بازدیدهایی اقدام نمایند تا در جهت کاهش شیوع کرونا قدم بردارند. اگر حتی یک نفر از میان افرادی که شانه به شانه هم در زمان بازدید وزیر ایستاده بودند، مبتلا به کرونا بوده باشد و ویروس را به سایرین منتقل کند، ممکن است اتفاقات تلخی رخ دهد.

رعایت پروتکل های بهداشتی باید از سوی مسئولان نیز بیشتر مدنظر قرار بگیرد. وقتی مسئولان، بعضی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند، نمی توان از سایرین انتظار خاصی داشت.

حضور وزیر ورزش در نمایشگاه تجهیزات ورزشی باعث ایجاد انگیزه برای نهادهای شرکت نماینده در این نمایشگاه می گردد، اما چه خوب است که از چنین ازدحام هایی جلوگیری گردد تا اتفاق تلخی رخ ندهد. در واقع می شد شرایط را به نحوی اداره نمایند که یا افراد کمتری در زمان حضور وزیر ورزش در نمایشگاه حضور داشته باشند یا به وسیله فضای مجازی، فرصت بازدید از نمایشگاه را فراهم کرد.

در روزهایی که مجامع مختلف در حوزه های گوناگون از جمله ورزش به صورت آنلاین برگزار می گردد، چه خوب است که چنین شرایطی نیز برای اینگونه برنامه ها به وجود بیاید. پیش از این نیز در مقطعی شاهد برگزاری مراسم های مختلف با جمعیت زیاد بودیم که پس از انتقادها از شمار آنها کم شد اما به نظر می رسد بار دیگر چنین کاری شروع شده است.

تصاویر زیر که از بازدید روز گذشته گرفته شده، گویای همه چیز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 882

به "حرکت خطرآفرین سلطانی فر، بی توجه به موج سوم کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت خطرآفرین سلطانی فر، بی توجه به موج سوم کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید