جلیلی: رئیس جمهور درباره عملکرد 382 شرکت دولتی در جنگ اقتصادی گزارش بدهد

به گزارش جام پارسی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بودجه شرکت های دولتی باید متناسب با نقش آفرینی آنها در جنگ اقتصادی باشد، گفت: رئیس جمهور که فرمانده جنگ اقتصادی است، درباره عملکرد 382 شرکت دولتی در جنگ اقتصادی گزارش بدهد.

جلیلی: رئیس جمهور درباره عملکرد 382 شرکت دولتی در جنگ اقتصادی گزارش بدهد

به گزارش خبرنگاران، سعید جلیلی در نشست بررسی بودجه شرکت های دولتی، چالش ها و ارائه پیشنهاد برای اصلاح آن درباره شرکت های دولتی گفت: 382 شرکت دولتی به عنوان بازوهای اجرایی در اختیار قوه مجریه قرار گرفته است تا این قوه را در جهت انجام وظایف خود یاری رساند؛ دولت مقتدر دولتی است که به جای شعار بتواند از فرصت های خود به خوبی استفاده نماید.

وی گفت: بودجه برنامه اقتصادی کشور است و طبیعتا وقتی بخش اعظمی از آن در اختیار شرکت های دولتی قرار می گیرد باید این شرکت ها در تحقق اهدافی نظیر اشتغال و ارزآوری و .. نقش خود را ایفا کنند.

وی دراین باره افزود: در شرایط جنگ اقتصادی، این برنامه باید متناسب با نقش آفرینی شرکت ها در جنگ اقتصادی تنظیم شود و سهم هریک از آنها در انجام وظایفشان روشن باشد.

کننده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر فرماندهی در جنگ اقتصادی، تاکید کرد: رئیس جمهور که به گفته خودش فرماندهی را در جنگ اقتصادی به عهده دارد، باید نحوه استفاده از فرصت این 382 شرکت دولتی را برای مردم بازگو کنند و گزارش عملکرد بدهد.

جلیلی تاکید کرد: اینکه گفته شود در این شرکت ها فساد رخ نداده یا ضرردهی نبوده، کافی نیست؛ هنر آن است که گزارش عملکرد سوددهی و تحقق بهره وری مناسب آنها ارائه شود.

وی با بیان اینکه مسائل هیئت مدیره شرکت های دولتی در تمامی دولت ها باقی مانده است، شرح داد: تعویض مکرر اعضای هیئت مدیره این شرکت ها منجر به عدم پاسخگویی افراد نسبت به عملکرد خود می باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سرانجام با اشاره به فعالیت های اقتصادی خارج از ماموریت برخی شرکت های دولتی نظیر ایجاد مال های تجاری، رستوران لوکس و ..، گفت: ضعف در نظارت بر عملکرد شرکت ها و عدم شفافیت فعالیت آنها باعث شده تا بسیاری از کارویژه ها متفاوت از اهداف کلی نظام و حتی قوه مجریه صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1105

به "جلیلی: رئیس جمهور درباره عملکرد 382 شرکت دولتی در جنگ اقتصادی گزارش بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیلی: رئیس جمهور درباره عملکرد 382 شرکت دولتی در جنگ اقتصادی گزارش بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید