تکذیب ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز از آذربایجان شرقی

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز را از استان آذربایجان شرقی تکذیب کرد.

تکذیب ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز از آذربایجان شرقی

حبیب شریفیان با بیان اینکه هم اکنون بعضی از افرادی که منفعتشان در نوسان قیمت است، به این شایعات دامن می زنند، گفت: معتقدیم انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی در این خصوص بر التهاب بازار گوشت همانند گذشته دامن می زند؛ لذا بر اساس اطلاعات موجود صادرات گوشت قرمز و دام زنده از اساس کذب بوده و مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری که وجود دارد برای به تعادل رسیدن قیمت دام زنده برنامه ریزی برای شروع خرید حمایتی دام انجام خواهد گرفت، اضافه نمود: در چند روز گذشته برنامه ریزی های لازم جهت خرید حمایتی دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام شروع شده است که این امر می تواند تا حدودی به تعدیل قیمت یاری کند.

معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه انتشار بعضی خبرها در مورد صادرات، جنبه روانی تاثیرگذاری بر جامعه دارند، ادامه داد: جنگ امروز نیز جنگ روانی است که به همین سبب اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این مورد حائز اهمیت است.

شریفیان با بیان اینکه کوشش مجموعه همکاران در سطح سازمان و وزارت متبوع بر این بوده تا قیمت تمام شده گوشت قرمز منطقی گردد، اظهار داشت: این فرایند باید به نحوی باشد که انگیزه دامداران برای ادامه فراوری تقویت گردد.

معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه با توجه به میزان فراوری ضروری است در مقاطعی دام توسط خریدهای حمایتی از بازار خارج و در سردخانه ها نگهداری گردد و در زمان های مورد احتیاج این گوشت ها به بازار عرضه گردد تا از میزان وابستگی به واردات کاسته گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی اضافه نمود: همیشه دست هایی پشت ماجرای نوسان قیمت گوشت در بازار وجود دارد، دلالانی که طی فرایند خرید از دامدار و عرضه بازار حضور دارند و کم هم نیستند، دام را به قیمت پایین از دامدار خریداری و با قیمت گزاف به دست مردم می رسانند و لذا در پی آن هستیم تا با حذف واسطه ها و اصلاح این سیستم نسبت به منطقی شدن قیمت گوشت برای فراوری کننده و مصرف کننده اقدامات لازم را به عمل آوریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 426

به "تکذیب ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز از آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز از آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید