بازنگری آرامکو و سابیک در پروژه 20 میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران : شرکتهای آرامکوی سعودی و سابیک به منظور کاهش هزینه در بحبوحه افت قیمتها، تصمیم گرفتند در پروژه 20 میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی بازنگری نمایند و اکنون به جای آن به دنبال یکپارچه کردن تاسیسات فعلی هستند.

بازنگری آرامکو و سابیک در پروژه 20 میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، شرکتهای نفتی سراسر دنیا برای حفظ نقدینگی، به ارزیابی مجدد پروژه های انرژی خود پرداخته اند. فروپاشی تقاضا که ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده، این احتمال را تقویت نموده که قیمتهای نفت برای مدت طولانی پایین بمانند.

آرامکو و سابیک در سال 2017 توافق مقدماتی برای ساخت یک مجتمع 20 میلیارد دلاری برای تبدیل نفت به مواد شیمیایی امضا نموده بودند.

تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی بدون این که در ابتدا پالایش گردد، بخشی از طرح آرامکو برای متنوع سازی فعالیتش و سودآوری بیشتر از نفت استخراج شده بود.

بر اساس گزارش رویترز، اما اکنون سابیک اعلام نموده که دو شرکت در حال آنالیز یکپارچه کردن پالایشگاههای فعلی آرامکو در ینبع با واحدهای پتروشیمی هستند.

هر دو شرکت در مخارج سرمایه برنامه ریزی شده کاهش چشمگیری صورت داده اند. قیمت پایینتر نفت باعث کاهش 73 درصدی سود سه ماهه دوم آرامکو و افزایش قابل توجه بدهی این شرکت شد که متعهد شده است 75 میلیارد دلار سود نقدی به سهامدارانش پرداخت کند. سابیک هم پس از این که در سه ماهه اول و دوم متحمل ضرر اقتصادی شد، هزینه سرمایه جدید را معلق کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 935

به "بازنگری آرامکو و سابیک در پروژه 20 میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنگری آرامکو و سابیک در پروژه 20 میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید