ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را کاهش داد

به گزارش جام پارسی، ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را با 25 سنت کاهش نسبت به ماه قبل به 75 سنت پایین تر از متوسط قیمت نفت عمان دوبی رساند.

ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را کاهش داد

به گزارش جام پارسی به نقل از رویترز، دو منبع مطلع گفتند، ایران قیمت رسمی نفت خام سبک خود در بازار آسیا برای ماه مارس را بدون تغییر نسبت به ماه فوریه در رقم یک دلار و 80 سنت بالاتر از متوسط قیمت نفت عمان و دوبی حفظ نموده است. شرکت ملی نفت ایران همچنین قیمت هر 3 نوع نفت سبک خود را در بازار آسیا ارزان تر نموده است.

ایران، سومین فراوری کننده عضو اوپک همچنین قیمت تمام انواع نفت های فروخته شده در بازار شمال غرب اروپا، مدیترانه و بندر سیدی کریر مصر را کاهش داده است.

بر این اساس، قیمت نفت سنگین ایران در بازار آسیا با 25 سنت کاهش نسبت به ماه قبل به 75 سنت پایین تر از متوسط عمان دوبی رسیده است. قیمت نفت های فروزان و سروش هم برای عرضه به بازار آسیا در ماه مارس به ترتیب 2 و 30 سنت کاهش یافته است.

همچنین قیمت نفت های سبک ایران، سنگین ایران، و فروزان در بازار شمال غرب اروپا به ترتیب 9 سنت، یک دلار و 15 سنت و یک دلار و 10 سنت کاهش یافته است.

قیمت 4 نوع نفت سبک ایران، سنگین ایران، فروزان و سروش در بازار مدیترانه به ترتیب یک دلار و 55 سنت، یک دلار و 65 سنت، یک دلار و 6 سنت و 2 سنت کاهش داشته است.

در بندر سیدی کریر مصر هم قیمت 3 نوع نفت عرضه شده سبک ایران، سنگین ایران و فروزان به ترتیب یک دلار و 55 سنت، یک دلار و 65 سنت و یک دلار و 6 سنت کاهش یافته است.

چند روز پیش عربستان نیز قیمت نفت سبک عرب لایت خود را برای عرضه در ماه مارس به بازار آسیا بدون تغییر حفظ نموده بود.

38

منبع: تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 223

به "ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قیمت نفت سنگین خود در بازار آسیا را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید