التزام به توافقنامه قطر محور ملاقات خلیلزاد با طالبان

به گزارش جام پارسی، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و معاون سیاسی رهبر طالبان و تیم مذاکره کننده این گروه درباره فرایند صلح و التزام به توافقنامه قطر گفت وگو کردند.

التزام به توافقنامه قطر محور ملاقات خلیلزاد با طالبان

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان با انتشار بیانیه ای بیان کرد که ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان و مولوی عبدالحکیم حقانی رئیس تیم مذاکره نماینده این گروه و هیئت همراهش با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان ملاقات کردند.

بیانیه می افزاید که در این ملاقات تاکید شد آمریکا و طالبان به توافقنامه قطر التزام داشته باشند و برای عملی شدن بیشتر آن کوشش نمایند.

نعیم اضافه نمود که دو طرف همچنین درباره آزادی زندانیان، صلح، مذاکرات بین الافغانی و دیگر موضوعات مربوط گفت وگو کردند.

خلیلزاد در حالی به دوحه سفر نموده که تیم های مذاکره نماینده دولت افغانستان و طالبان پس از افتتاحیه مذاکرات بین الافغانی در 22 شهریور ماه تا به امروز مذاکرات را بطور رسمی شروع ننموده اند.

تیم های دو طرف مشغول بحث درباره دستورکار مذاکرات هستند اما پافشاری طالبان بر مبنا قرار دریافت فقه حنفی و توافقنامه قطر در فرایند مذاکرات و مخالفت دولت با آن سبب عدم شروع رسمی مذاکرات شده است.

سخنگوی طالبان اخیراً نیز تاکید نمود که مذاکرات نیازی به میانجیگری خارجی ها ندارد و ما به کسی اجازه نمی دهیم که در امور داخلی ما مداخله کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 821

به "التزام به توافقنامه قطر محور ملاقات خلیلزاد با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "التزام به توافقنامه قطر محور ملاقات خلیلزاد با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید