اشتغال زایی بنیاد برکت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است

به گزارش جام پارسی، رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید نمود: معضل بیکاری در روستا ها فقط با اختصاص بودجه و ابلاغ دستورالعمل حل نمی گردد.

اشتغال زایی بنیاد برکت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است

جهت دریافت مشاوره خدمات بروشور دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی جام پارسی، محمد عسکری آزاد که در مراسم بهره برداری از 3 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت با ایجاد 9 هزار شغل در استان خوزستان سخن می گفت، با بیان این مطلب اضافه کرد: یکی از مهم ترین اهداف همه دولت ها ایجاد اشتغال به خصوص در مناطق محروم و روستایی است، اما سرمایه گذاران تمایل چندانی به سرمایه گذاری در این مناطق ندارند و فعالیت های خود را در مناطق پرجمعیت متمرکز می نمایند که به خالی شدن هر چه بیشتر روستا ها منجر می گردد.

رییس کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اعلام نمود: روستاییان در 50 سال گذشته 75 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دادند، در حالی که امروزه این رقم به 26 درصد رسیده است.

عسکری آزاد هشدار داد: اگر برنامه ای برای توسعه و اشتغال مناطق روستایی نداشته باشیم، کشور با یک بحران جدی روبرو خواهد شد.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید نمود: معضل بیکاری در روستا ها فقط با اختصاص بودجه و ابلاغ دستورالعمل حل نمی گردد، بلکه یک مدل، ساختار، روش و نیروی انسانی مناسب را می طلبد.

او ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام به شکل جدی بر اشتغال زایی در مناطق روستایی تمرکز نموده و سه سال برای یافتن مدل های صحیح برای برطرف بیکاری در این مناطق، مطالعات دامنه دار داشته است.

عسکری آزاد با اشاره به مدل اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت توضیح داد: این مدل در 15 ماه گذشته به دلیل انطباق با تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، توسعه و گام دوم انقلاب روز به روز پیروز تر می گردد و امروزه از مرز ایجاد 25 هزار طرح اشتغال زایی در قالب این مدل گذشته ایم که 70 هزار فرصت شغلی را در پی داشته است.

رییس کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح ویژگی های مدل اشتغال زایی اجتماع محور گفت: این مدل مبتنی بر مردم است که سرمایه های اصلی محسوب می شوند. جمعیت، بحران نیست بلکه سرمایه یک کشور به حساب می آید و در طرح های اجتماع محور هم، همه اتکا بر مردم است.

او قرارگرفتن امکانات بلااستفاده در خدمت ایجاد اشتغال را دیگر ویژگی مدل اشتغال زایی اجتماع محور ذکر کرد و اضافه کرد: دو سوم سرمایه مورد احتیاج برای اجرای طرح های این مدل توسط خود مردم تامین می گردد. همچنین مدل اشتغال زایی اجتماع محور بر پایه عدالت طراحی شده است.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ما در مدل اشتغال زایی اجتماع محور به دنبال کارگر نیستیم، بلکه پرورش کارآفرینان را مد نظر داریم. همچنین طرح های اجتماع محور از هر گونه تشریفات اداری به دور هستند و اصولا ما به سراغ مردم می رویم.

به گفته عسکری آزاد، همه مسئولان منطقه ای از استاندار و فرماندار گرفته تا دهیار و معتمدین محلی در اجرای این طرح ها سهیم هستند و به همین دلیل، قرارگاه های پیشرفت و توسعه در 5800 روستای کشور شکل گرفته است.

رییس کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بر اساس مزیت های محلی و منطقه ای اجرا می شوند و هیچ چیز در آن ها به کارآفرین دیکته نمی گردد. همچنین با پیش بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات فراوریی، یک زنجیره مالی تشکیل می گردد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مهم ترین عامل پیروزیت طرح های اشتغال زایی اجتماع محور این بنیاد را وجود تسهیل گران برشمرد و مطرح کرد: تسهیل گران از میان جوانان انقلابی، جهادی، تحصیل نموده، متعهد و ولایی انتخاب می شوند.

او با اشاره به اجرای طرح های اجتماع محور در 194 شهرستان در سراسر کشور اعلام کرد: سال جاری اجرایی کردن 30 هزار طرح را در دست اقدام داریم، اما این ظرفیت وجود دارد که تعداد طرح ها را به 100 هزار طرح در سال برسانیم که ایجاد 300 هزار فرصت شغلی را در پی خواهد داشت.

عسکری آزاد در خاتمه با تاکید بر این که همه کار های بزرگ به دست خود مردم انجام می گردد، توضیح داد: اجرای طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت تا به امروز باعث فراوری به ترتیب 12 هزار و 500 و 2 هزار تن گوشت قرمز و سفید و بافت 26 هزار مترمربع فرش در کشور شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 341

به "اشتغال زایی بنیاد برکت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال زایی بنیاد برکت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید