ادعای نماینده عربستان در سازمان ملل: خواهان جنگ نیستیم ، از گفت وگو حمایت می کنیم

به گزارش جام پارسی، نماینده عربستان در سازمان ملل با ادعای اینکه کشورش خواهان جنگ نیست، گفت: ریاض به اصل گفت وگو و حل مناقشات به شیوه های مسالمت آمیز اعتقاد دارد.

ادعای نماینده عربستان در سازمان ملل: خواهان جنگ نیستیم ، از گفت وگو حمایت می کنیم

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، عبدالله بن یحیی المعلمی کننده دائم عربستان در سازمان ملل در سخنان خود در شورای امنیت درباره خاورمیانه مدعی شد: ما در تلاش برای جنگ نیسیتم و خواهان آن نیستیم و شعله آن را روشن نمی کنیم، اما همزمان در پاسداری از خاک خود در برابر هرگونه تجاوزی تردید نخواهیم داشت و در دفاع از شهروندان و امکانات کشورمان با همه ابزارهای مشروع تعلل نخواهیم کرد.

وی با ادعای اعتقاد عربستان به اصل گفت وگو و حل مناقشات به شیوه های مسالمت آمیز گفت: هرگونه گفت وگویی باید منسجم و همراه با توقف عملی تهدیدها و اقدامات خصمانه باشد.

به گزارش روسیا الیوم، المعلمی در اشاره غیرمستقیم به ایران با طرح ادعاهایی علیه این کشور افزود : کشورهایی که دعوت به گفت وگو می کنند باید از سیاست های متمرکز بر صدور انقلاب و ایجاد هسته ها و گروه های طایفه ای در کشورها که به عنوان مقدمه ای برای دخالت در امور داخلی آنها است، دست بردارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 173

به "ادعای نماینده عربستان در سازمان ملل: خواهان جنگ نیستیم ، از گفت وگو حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای نماینده عربستان در سازمان ملل: خواهان جنگ نیستیم ، از گفت وگو حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید