اجرای طرح تزریق پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید19 در قم

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از اجرای طرح تزریق پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید 19 در قم خبرداد.

اجرای طرح تزریق پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید19 در قم

به گزارش جام پارسی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر قدیر رئیس دانشگاه گفت:در قم بیشتر کارآزمایی های بالینی که مورد تایید وزارت بهداشت هست، در حال انجام بوده که یکی از آنها اخذ پلاسما افراد بهبود یافته از کووید19 است که در این راستا این طرح توسط سازمان انتقال خون، دانشگاه علوم پزشکی قم، دانشگاه بقیه الله و یک سازمان دانش بنیان پایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: در این روش افرادی که از کووید19 بهبود یافته اند، پلاسمای آنها اخذ و عفونت زدایی شده و آنتی بادی نیز چک می شود و در صورت وجود شرایط لازم، وارد طرح می شوند که همه این مراحل با رضایت شخصی آنها صورت می گیرد.

قدیر اظهارکرد: در حال حاضر 100 نفر در طرح شرکت کردند و پلاسمای آنها اخذ شده است و از سوی دیگر افرادی که شرایط دریافت پلاسما را دارند نیز انتخاب شده اند.

وی گفت: فرایند تزریق پلاسمای افراد بهبود یافته از کووید19 در قم شروع شده است و در حال حاضر پس از تزریق هیچ عارضه خاصی نداشتیم و منتظر پاسخ بیماران در این کارآزمایی بالینی کشوری هستیم تا نتایج آن اعلام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 624

به "اجرای طرح تزریق پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید19 در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح تزریق پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید19 در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید