آمریکا: سرکرده جدید داعش از ترفیعش لذت نخواهد برد

به گزارش جام پارسی، وزارت خارجه آمریکا با تهدید رهبر جدید گروه تروریستی داعش بیان کرد رهبر جدید داعش از ترفیع درجه اش لذتی نخواهد برد.

آمریکا: سرکرده جدید داعش از ترفیعش لذت نخواهد برد

به گزارش جام پارسی، به نقل از نیوزویک، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما می خواهیم او و هر رهبر دیگر داعش را در معرض فشارهای بی امان قرار دهیم و در این راستا از تمامی ابزارهایمان استفاده می کنیم. این برای رهبری قبلی داعش نیز درست بود و برای رهبری آینده این گروه نیز درست خواهد بود. پیش از این یک مقام اطلاعاتی منطقه ای حدس نموده بود که رهبر جدید داعش عبدالله قارداش خواهد بود و گمان برده می گردد که او یک عضو دیگر خاندان القرشی است.

به گزارش نیوزویک قارداش همچنین با اسم حاجی عبدالله العفری شناخته شده و با امیر محمد سعید عبدالرحمان المولی که او هم با اسم حاجی عبدالله شناخته می گردد در ارتباط است.

گفتنی است که وزارت امور خارجه آمریکا برای این نفر دوم جایزه پنج میلیون دلاری معین نموده است. یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا با اشاره به برنامه مربوط به معین جوایز این وزارتخانه برای رهبران تروریستی دنیا گفت: ما فکر می کنیم این برنامه ابزاری است که نتیجه داده و یک جان جدید در این برنامه شاهد بوده ایم. این دولت به این برنامه این شانس را داده که رشد پیدا نموده و با پیشنهاد پول های بیشتر افراد بیشتری نیز درباره آن حرف بزنند. من فکر می کنم که این برنامه یک ابزار بزرگ است. مدتی تحلیل رفته و اکنون دوباره در حال پا دریافت است.

مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا یک سیر بلند مدت تر را به سمت یک تهدید پراکنده تر و انتشار یافته تر را نزد داعش شاهد بوده است.

وی اضافه نمود: هسته داعش را در عراق و سوریه از بین برده ایم و همچنین توجه مان را صرف دیگر شاخه ها و شبکه های وابسته به آن در دنیا معطوف می کنیم. چون که داعش در جاهای دیگری مثل افغانستان، غرب آفریقا و جنوب شرق آسیا همچنان تهدیدی سطح بالا است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 198

به "آمریکا: سرکرده جدید داعش از ترفیعش لذت نخواهد برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: سرکرده جدید داعش از ترفیعش لذت نخواهد برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید