آمادگی اتحادیه اروپا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ترکیه

به گزارش جام پارسی به نقل از سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام خبر آنالیز طرح اعمال تحریم های جدید علیه ترکیه از سوی اتحادیه اروپا به دلیل اقدام این کشور در حفاری در مدیترانه شرقی گفت: افراد و شرکت هایی مسئول انجام این حفاری هستند تحریم می شوند. اتحادیه اروپا منتظر تکمیل شدن لیست افرادی است که در این کار هستند.

آمادگی اتحادیه اروپا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ترکیه

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا تابستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گفته بورل شورای اروپا نیز در مورد این تحریم های جدید نظراتی دارد که آنها نیز مد نظر قرار خواهند گفت.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه نیز در واکنش به انتشار خبر اعزام یک کشتی حفاری دیگر ترکیه به سواحل قبرس شمالی در شرق مدیترانه، فعالیت های حفاری نفت و گاز ترکیه را غیرقانونی خوانده بود.

تنش ها در دریای مدیترانه از سال گذشته میلادی و به دلیل کوشش های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش های قدیمی منجر شد.

جزیره قبرس بیش از چهار دهه است که به دو بخش ترک نشین در شمال و یونانی نشین در جنوب تقسیم شده و آنکارا روابط مناسبی با بخش یونانی نشین قبرس ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 295

به "آمادگی اتحادیه اروپا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی اتحادیه اروپا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید