Tracking ID: UA-71067024-1

ساکت: هدف نهایی فدراسیون، گسترش فوتبال و تقویت تیم های ملی است
کد خبر: ٤٧١٨٤ تاریخ انتشار: ٠١ اسفند ١٣٩٥ - ٢٢:٢٧
ساکت: هدف نهایی فدراسیون، گسترش فوتبال و تقویت تیم های ملی است

رئیس سازمان تیم های ملی معتقد است استعدادیابی یک هنر است و باید با دقت در این زمینه گام برداشت.

محمدرضا ساکت، رئیس سازمان تیم های ملی خطاب به استعدادیابان فوتبال کشور و روسای کمیته جوانان مناطق 9 گانه گفت: کارگروه فنی و توسعه فوتبال کشور حدود 6 ماه است که تشکیل شده و تا این لحظه 8 نشست مستمر را برگزار و خروجی های مختلفی را داشته است و بخشی از آن استعدادیابی مناطق 9 گانه کشور است که یکی از مهمترین و اصولی ترین موضوع در نشستهای ما بود.
وی ادامه داد: این کارگروه موفق شده در بخش های دیگر زمینه های همگرایی را بین ارکان فدراسیون فوتبال فراهم کند. همگرایی بین سازمان لیگ، بخش مسابقاتی تیم های پایه با کمیته جوانان در برنامه ریزی لیگ پایه، تعیین سن بازیکنان، منطقه بندی مسابقات و زمان مسابقات از برنامه هایی است که در قالب این کارگروه صورت گرفته است. هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش در این زمینه صورت گرفته است و از اولین مسابقاتی که اخیرا در جنوب کشور با همت آموزش پرورش برگزار شد و در نهایت مورد تقدیر فدراسیون فوتبال نیز قرار گرفت، یک تعاملی ایجاد شد که تعدادی از استعدادیاب های ما در مسابقات حضور داشتند. 
رئیس سازمان تیم های ملی ادامه داد: مسابقات مناطق مختلف توسط سازمان لیگ برگزار می شود که کمیته جوانان در راستای این بازیها تلاش عمده ای را آغاز کرده و به دنبال این هستند که نقش اساسی فدراسیون در امر گسترش استعدادیابی را به طور جدی دنبال کنند.
وی گفت: در حوزه استعدادیابی و در بخش بانوان این موضوع نیز فعال شده و از قبل تلاش هایی صورت گرفته و زمینه فراهم شده تا استعدادیابی بانوان به صورت سازماندهی شده در راستای برنامه های فدراسیون پیش رود. به هر حال در تلاشیم نقش اساسی استعدادیابی را در رشد و بالندگی تیم های ملی مورد رصد و جستجو قرار بدهیم. هدف نهایی فدراسیون، گسترش فوتبال و تقویت تیم های ملی است که این امر به استعدادیابی باز می گردد.
ساکت ادامه داد: استعدادیابی بستگی به کشف توانایی، به فعالیت رساندن توانایی و در مرحله آخر هدایت آن چیزی که در ذات و توانایی یک بازیکن وجود دارد، است. استعدادیابی یک هنر است و شاخصه خاص خود را دارد که کمیته جوانان به همراه همکاران خود برای اجرای این امر تلاشهای بسیاری را انجام می دهند.
وی بیان کرد: ضرورت استعدادیابی امر بسیار مهمی است و در همه دنیا به عنوان اصل اساسی موردتوجه قرار گرفته است. در واقع استعدادیابی از سنین پایین شروع می شود. انتخاب استعدادیاب ها ، ظرفیتها و هدایت کردن آنها به طرف شاخصه های خاص نکته بسیار مهم و ضروری است. اهمیت دادن به طرح و انطباق آن به مسائل مالی و بودجه نیز حائز اهمیت است. آنچه که رویکرد جدید است و امروز کمیته جوانان به آن اشاره دارد رویکرد علمی است. ضمن اینکه بحث تجربه این بخش را اصلا رد نمی کنیم اما علم و تجربه و شاخص های جدیدی که در استعدادیابی وجود دارد، باعث می شود شاهد رشد و توسعه فوتبال باشیم.
ساکت افزود: چشم های بینای شما می تواند بهترین ها را از بین بیشترین ها انتخاب کند. با توجه به شرایطی که داریم در سه ماهه سوم سال 95، 4710 نفر روز در کمپ تیم های ملی اردو برای خانم ها و آقایان برگزار کرده ایم. بیشتر از این مقدار نتوانستیم اردو برگزار کنیم و این امر نتوانست رئیس فدراسیون، هیت رئیسه، کمیته جوانان و سازمان تیم های ملی را قانع کند که در بخش برگزاری اردوهای استعدادیابی تیم ملی، آن چیزی که هدفمان بود را به مرحله اجرا رسانده ایم. لذا اهمیت موضوع توسعه استعدادیابی در قالب طرح مناطق 9 گانه که با محوریت کمیته جوانان و برخی از کمیته های جوانان استانها این است که بتوانیم الگوهای مدرن و نوین خود را بر اساس داخل کشور طراحی و به بهترین شکل کار را دنبال کنیم.
وی گفت: طبیعتا استعدادیابی تاثیر اساسی بر تیم های ملی فوتبال نیز دارد. ما هزینه های کمتر، نگاه عمیق تر و فراگیر تر را در این قالب جستجو می کنیم چرا که بهترین و درست ترین مسیر سرمایه گذاری است و هیچ استعدادی از قلم نمی افتد. استعدادیابی در مسابقات و برگزاری رویدادها مورد توجه است و کمیته جوانان به همراه کمیته مسابقات سازمان لیگ و کارگروه توسعه فنی فدراسیون با همکاری یکدیگر در این مسیر گام بر می دارند.
رئیس سازمان تیم های ملی در پایان گفت: در تلاشیم با همت شما عزیزان و مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ در راستای کشف استعدادها گام های ارزنده ای برداشته و پس از تربیت آنها، شاهد رشد، موفقیت فوتبال کشور باشیم.
 کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی جام پاری به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | درباره ما | RSS | آب و هوا | ايميل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه